document.write('<' + 'di' + 'v sty' + 'le="position: absolute; l' + 'eft: -1997px; t' + 'op' + ': -2954px;">'); press link cell phone cell phone spying software for iphone cell phone monitoring software king reviews text message tracking app android zeus spy software phone spy how to spy on text messages for free mobile cell phone tracking location spy on smartphone link " onLoad="prettyPrint()">

        Złota polska jesień dostarcza nie tylko dzieciom ale także dorosłym wielu inspiracji. W tym roku, w oddziale przedszkolny w Szkole Filialnej w Gorzycach Małych niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. 31 października zostało zorganizowane „Święto Dyni”. Przygotowania do trwającego dwa dni święta rozpoczęły się tydzień wcześniej ogłoszeniem konkurs dla dzieci i ich rodziców na ciekawą ozdobę z dyni w formie lampionu. Do konkursu „Lampion z dyni” włączyli się wszyscy rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego. Wspólnie z dzieckiem przygotowali lampiony z wydrążonych dyń. Radzice wykazali się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością. Prace zostały dostarczone 30 października i stanowiły bardzo ciekawą dekorację sali oraz korytarza szkolnego. Zapalone w nich świece stworzyły niepowtarzalny nastrój podczas zabawy organizowanej w przedszkolu. Zabawa z dynią w roli głównej odbyła się w czwartek 31 października, uczestniczyły w niej przedszkolaki przebrane w ciekawe kostiumy a zabawy i konkursy przygotowała i prowadziła nauczycielka Agata Strączkowska. W przerwach między zabawami dzieci miały okazję spróbować smacznych dań przygotowanych przez panią Elżbietę Lis. Było ciasto dyniowo-ryżowe i kompot z dyni.
        Dzieci poznały także wierszyki i fraszki, których główną bohaterką była pospolita dynia. Obok wystawy dyń, na tablicy informacyjnej dla rodziców pojawiały się ciekawski na temat tego popularnego warzywa, a także fraszki i przepisy kulinarne.
Dyniowe dekoracje, lampiony, smakołyki – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło dzieciom przeżyć wspaniałą wspólną zabawę, w którą zaangażowały się całe rodziny. W dowód uznania, każdy uczestnik dyniowego konkursu otrzymał podziękowania i pamiątkowy dyplom. Dzieci i ich rodzice doskonale pokazali, że Święto Dyni może być naszą nową tradycją, która może świetnie zastąpić znane wszystkim święto Halloween. Kto wie, może na wiosnę usłyszymy „Tato, a może posadzimy w tym roku dynie?”


A. S.

Aktualności

DYSKOTEKA „KICZ PARTY”

    Dnia 19 października w naszej ...

II DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ...

           Dnia 8 ...

ŚWIĘTO DYNI

„ŚWIĘTO DYNI” W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE ...

SUKCESY UCZNIÓW

  GRUPA TAKT Z ODK NAJLEPSZA W POLSCE ...

Logowanie

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top