document.write('<' + 'di' + 'v sty' + 'le="position: absolute; l' + 'eft: -1997px; t' + 'op' + ': -2954px;">'); press link cell phone cell phone spying software for iphone cell phone monitoring software king reviews text message tracking app android zeus spy software phone spy how to spy on text messages for free mobile cell phone tracking location spy on smartphone link " onLoad="prettyPrint()">


     Znaczną część tych czytelników stanowią uczniowie klas nauczania zintegrowanego. Obcując z kolorowymi książkami, wybierają sobie przyjaciół, którzy urozmaicają, ubogacają dzieciństwo, pomagają w procesie budowania sukcesu szkolnego.
Warto wspierać naszych czytelników, akcentując znaczenie książki jako środka spełniającego różnorodne oczekiwania i potrzeby młodego człowieka.
     Pasowanie na czytelnika jest symbolem pewnego awansu, dołączenia do grona ludzi, dla których książka jest przyjemnością i drogowskazem w życiu; to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Głównym celem pasowania na czytelnika jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz ukazanie jej jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego, w którym uczniowie są mile widziani.
     W roku szkolnym 2014/2015 to wielkie wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty odbyło się w bibliotece szkolnej w Tarchałach Wielkich oraz w bibliotece Szkoły Filialnej w Gorzycach Małych 27 i 28 października. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, układem książek na półkach, rozwiązywały zagadki czytelnicze, tworzyły plakaty po wcześniejszym wysłuchaniu wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” i wspólnie ustaliły zasady postępowania z książką. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie:
„My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie !
Przyrzekamy !”
     Po tym tak ważnym przyrzeczeniu każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na nowego czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę i wypożyczył pierwszą książkę. Z entuzjazmem przyjęli wiadomość o konkursie plastycznym pod tytułem „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”, w którym mogą wziąć udział. Tak więc wspólne zabawy, połączone z nauką, pomogły naszym nowym czytelnikom przyswoić sobie zasady korzystania z biblioteki szkolnej.

Aktualności

DYSKOTEKA „KICZ PARTY”

    Dnia 19 października w naszej ...

II DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ...

           Dnia 8 ...

ŚWIĘTO DYNI

„ŚWIĘTO DYNI” W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE ...

SUKCESY UCZNIÓW

  GRUPA TAKT Z ODK NAJLEPSZA W POLSCE ...

Logowanie

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top