document.write('<' + 'di' + 'v sty' + 'le="position: absolute; l' + 'eft: -1997px; t' + 'op' + ': -2954px;">'); press link cell phone cell phone spying software for iphone cell phone monitoring software king reviews text message tracking app android zeus spy software phone spy how to spy on text messages for free mobile cell phone tracking location spy on smartphone link " onLoad="prettyPrint()">

     Dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej : "Ssaki w zagrodach" i "Owadzi mikrokosmos". Celem zajęć było poznanie wybranych zwierząt gospodarskich. Dzieci mogły nakarmić zwierzęta, poznały zasady bezpiecznego zachowania się oraz rozpoznawały ciekawe gatunki zwierząt gospodarskich. Poznały także niesamowity świat owadów. Dowiedziały się, jaka jest ich budowa morfologiczna, które owady są pożyteczne. Usłyszały też, jak postępować po ugryzienia kleszcza. Po zajęciach był także czas na zabawę w parku przygód.

     Drugim etapem wycieczki była wizyta w Odolanowskim Domu Kultury, gdzie pod przewodnictwem dyrektora Janusza Lizureja dzieci mogły zapoznać się z eksponatami Muzeum Regionalnego. Mali podróżnicy oglądali zbiory przedmiotów, sprzętów oraz ubrań z dawnych lat. Zadawali pytania dotyczące sztandarów oraz mundurów znajdujących się w muzeum. Nawet najmłodsze przedszkolaki z ciekawością przyglądały się przedmiotom, które zostały zastąpione nowoczesnymi urządzeniami ułatwiającymi życie codzienne. Była to ciekawa przygoda, a zarazem lekcja edukacji regionalnej.

     W procesie wychowania nie można zapominać o wyposażeniu dziecka w wiedzę o najbliższym środowisku. Wtedy będzie posiadało podstawą wiedzę o tym, kim jest i skąd się wywodzi. W ostatnim czasie modne stało się powiedzenie „Jesteśmy Europejczykami”. Zanim jednak dziecko dowie się, co to oznacza, powinno poznać inne słowa i ich znaczenie: dom rodzinny, miasto, region, wreszcie Ojczyzna. Organizowanie tego rodzaju wycieczek okazuje się ciekawą lekcją przyrody i edukacji regionalnej dla wszystkich dzieci. Warto także dodać, że szkoła pozyskała dofinansowanie do przejazdu autokarem od Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" z programu EDUKACJA DLA DOLINY BARYCZY.

A.S.

Aktualności

DYSKOTEKA „KICZ PARTY”

    Dnia 19 października w naszej ...

II DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ...

           Dnia 8 ...

ŚWIĘTO DYNI

„ŚWIĘTO DYNI” W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE ...

SUKCESY UCZNIÓW

  GRUPA TAKT Z ODK NAJLEPSZA W POLSCE ...

Logowanie

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top