document.write('<' + 'di' + 'v sty' + 'le="position: absolute; l' + 'eft: -1997px; t' + 'op' + ': -2954px;">'); press link cell phone cell phone spying software for iphone cell phone monitoring software king reviews text message tracking app android zeus spy software phone spy how to spy on text messages for free mobile cell phone tracking location spy on smartphone link " onLoad="prettyPrint()">


      Warsztaty ceramiczne prowadziła pani Magdalena Buczek. Najpierw opowiedziała uczniom o glinie jako surowcu. Okazało się, że glina to materiał czysty ekologicznie i prosty w obróbce. Każde dziecko otrzymało swój kawałek gliny, z którego mogło wykonać lampion lub naczynie. Uzyskanie z gliny odpowiedniego kształtu wymagało od uczniów zdolności manualnych i dokładności. Nauczyli się także, jak za pomocą niewielkiej ilości wody eliminować rysy i pęknięcia. Kolejnym etapem pracy było ozdabianie wytworów swojej pracy. Dzieci robiły to za pomocą specjalnych patyczków i nożyków. Mogły także odcisnąć wzory z koronek o różnej fakturze. Gotowe gliniane przedmioty zostały odstawione do wyschnięcia. Będą włożone do pieca o bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu staną się twarde.
     Drugim zadaniem podczas warsztatów było szkliwienie wzorów z wypalonej już gliny. Wzory dla dzieci przygotowała wcześniej pani Magda. Były to choinki, domki, gwiazdki, serduszka, wiewiórki i jeżyki. Dzieci same wybierały te, które im się najbardziej podobały. Następnie przy pomocy pędzelków malowały je szkliwem. Pani instruktor pokazała dzieciom kilkanaście słoiczków ze szkliwem w różnych kolorach. Dziwne było to, że kolor stanie się widoczny dopiero po wypaleniu w piecu. Wtedy też szkliwo nabierze twardości.
     Na koniec wizyty drugoklasiści zwiedzili Muzeum Regionalne. Dyrektor ODK ciekawie opowiadał o zbiorach odolanowskiego muzeum. Dzieci zainteresowały wykopaliska, stare monety oraz dawne przedmioty codziennego użytku. Z zainteresowaniem przyglądały się starym mundurom, instrumentom muzycznym oraz strojom ludowym.
     Wyjazd był bardzo udany. Okazało się, że praca z gliną to wspaniała zabawa, która uczy koncentracji i kreatywności. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać, aż wypalone w piecu wytwory pracy dzieci, dotrą do swych właścicieli.

Joanna Niśkiewicz

 

Aktualności

DYSKOTEKA „KICZ PARTY”

    Dnia 19 października w naszej ...

II DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ...

           Dnia 8 ...

ŚWIĘTO DYNI

„ŚWIĘTO DYNI” W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE ...

SUKCESY UCZNIÓW

  GRUPA TAKT Z ODK NAJLEPSZA W POLSCE ...

Logowanie

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top