document.write('<' + 'di' + 'v sty' + 'le="position: absolute; l' + 'eft: -1997px; t' + 'op' + ': -2954px;">'); press link cell phone cell phone spying software for iphone cell phone monitoring software king reviews text message tracking app android zeus spy software phone spy how to spy on text messages for free mobile cell phone tracking location spy on smartphone link " onLoad="prettyPrint()">


     Z inicjatywą przeprowadzenia II Przyjaciół Piłki Nożnej i akcji „RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI” wyszła Pani Ewa Dziubka – Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów. Oficjalnym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich. Dyrektor Szkoły Pan Sławomir Jasiński zarejestrował zaplanowane mecze oraz gry i zabawy na oficjalnej stronie internetowej Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. Do zorganizowania przedsięwzięcia włączyła się Rada Rodziców, pracownicy szkoły oraz uczniowie a także przedstawiciele lokalnego samorządu i mieszkańcy Tarchał Wielkich. Uroczystość miała zachęcić do przybycia na Orlika 2012 nie tylko mieszkańców Tarchał Wielkich ale również wszystkich entuzjastów sportu i zdrowego stylu życia.
     Uroczystość o godzinie 16.00 rozpoczęła oficjalnie Pani Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Ewa Dziubka. Gości przywitał dyrektor szkoły Pan Sławomir Jasiński oraz przedstawicielka Ostrowskiego Klubu Amazonek Pani Teresa Popiel. W dalszej kolejności impreza przeniosła się na murawę boiska. Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Odbyły się cztery mecze:
1. Kobiety: Barcelonki vs. Arsenalki
2. Dziewczynki: Talubagi vs. Gumisie
3. Chłopcy: Zielone Pingwiny vs. Hala Madryt
4. Mężczyźni: Oldboje vs. Drużyna Przyjaciół Piłki Nożnej
Wzięli w nich udział przedstawiciele różnych grup społecznych: rodzice, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy i samorządowcy. Nad przestrzeganiem zasad gry czuwał sędzia Pan Łukasz Sobierajczyk. Pierwszy mecz gwizdkiem rozpoczęła przedstawicielka Ostrowskiego Klubu Amazonek.
     Dla wszystkich przybyłych zaplanowano szereg dodatkowych atrakcji. Swoje stanowisko miały panie z Ostrowskiego Klubu Amazonek. Pod kierownictwem Pani Urszuli Lesiczki rozmawiały z kobietami i wręczały im „Różowe Kartki”, namawiając do badań profilaktycznych, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Służyły wszystkim zainteresowanym swoją wiedzą i doświadczeniem. Stoisko NZOZ MEDYK – POL z kolei wykonywało badanie ciśnienia krwi i rozdawały ulotki. Przedstawicielki firmy Avon (Pani Małgorzata Bogaczyk) i Oriflame (Pani Małgorzata Domunik) udzielały porad kosmetycznych i zdrowotnych. Wykonywały zabiegi pielęgnacyjne dla kobiet, umożliwiały degustację koktajli witaminowych.
     Rada Rodziców działająca przy szkole zafundowała najmłodszym wspaniałe atrakcje – dmuchany zamek i statek. Dzieci były zachwycone. Świadczyły o tym niekończące się kolejki. Duże zainteresowanie wzbudzało także stanowisko, przy którym malowano twarze. Oprócz tego dzieci otrzymały pyszne lody, soki, chipsy i czekoladowe batoniki. Rada Rodziców zadbała również o podniebienia wszystkich przybyłych gości. Przygotowała stoisko z kawą i ciastem, zapewniła napoje chłodzące. Olbrzymią popularnością cieszył się grill, przy którym serwowano smaczne kiełbaski.
     O godzinie 16.20 na scenie pojawili się przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarchałach Wielkich – laureaci konkursów muzycznych, tanecznych oraz recytatorskich: Amelia Kurp, Agata Opłotna, Aleksandra Czubak, Jessica Majchrzak, Oskar Marciniak, Jan Szymański, Dominik Matylek, Zuzanna Wieczorek, Maria Janczak, Wiktoria Krawiec, Patryk Skrzypczak, Maria Perz, Marta Dolata, Julia Nowak, Milosz Konieczny oraz uczniowie klasy II śpiewający piosenki.
O godzinie 17.00 scenę objął w swoje władanie niezwykle żywiołowy wodzirej, Pan Szymon Matyśkiewicz który zachęcał dzieci i dorosłych do wspólnego tańca, śpiewów i zabawy. Wszystkich ujęło jego poczucie humoru i pomysłowość. Nie było czasu na nudę. Przygotował dla gości mnóstwo konkursów, każdy uczestnik otrzymał nagrodę. O nagłośnienie zadbał Marek Kulesza.
     O godzinie 18.00 rozpoczęła się Zumba. Pani Idaszewska gorąco zachęcała do udziału w zajęciach taneczno – ruchowych. Do gimnastyki w tanecznym rytmie mógł dołączyć się każdy. Skorzystały z tej możliwości nie tylko dzieci ale także ich rodzice. Pomimo panującego upału dali się ponieść energetycznej Zumbie.
     Impreza zakończyła się około godziny 20.00. Udało się zorganizować Wielkie Święto Przyjaciół Piłki Nożnej, które pozwoliło wszystkim przeżyć wspaniałe chwile i uświadomić, że piłka nożna jest piękna, jednoczy ludzi i uczy realizować marzenia, a sport jest źródłem radości i wspaniałych emocji. Mamy także nadzieje, że ogromna ilość rozdanych „Różowych kartek” przełoży się w znaczący sposób na zwiększenie świadomości kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi i zachęci je do regularnego wykonywania badań profilaktycznych.

J. N.

Aktualności

DYSKOTEKA „KICZ PARTY”

    Dnia 19 października w naszej ...

II DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ...

           Dnia 8 ...

ŚWIĘTO DYNI

„ŚWIĘTO DYNI” W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE ...

SUKCESY UCZNIÓW

  GRUPA TAKT Z ODK NAJLEPSZA W POLSCE ...

Logowanie

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top