document.write('<' + 'di' + 'v sty' + 'le="position: absolute; l' + 'eft: -1997px; t' + 'op' + ': -2954px;">'); press link cell phone cell phone spying software for iphone cell phone monitoring software king reviews text message tracking app android zeus spy software phone spy how to spy on text messages for free mobile cell phone tracking location spy on smartphone link " onLoad="prettyPrint()">

     Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor szkoły Pan Sławomir Jasiński, który uzasadnił wybór Polskich Sportowców na patrona szkoły. W dalszej kolejności Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Odolanów, Pan Paweł Barczak, odczytał Uchwałę Rady Gminy i Miasta o nadaniu Szkole Podstawowej w Tarchałach Wielkich imienia Polskich Sportowców. Dyrektor szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odebrali akt nadania.

     Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bernadetta Czubak w imieniu dyrektora, Rady Pedagogicznej, uczniów i rodziców poprosiła księdza proboszcza Henryka Hołosia o poświęcenie i pobłogosławienie sztandaru oraz o modlitwę. Następnie przekazała sztandar dyrektorowi, a ten z kolei wręczył go uczniom. Nastąpiła prezentacja sztandaru: to płat tkaniny obszyty złotymi frędzlami. Prawa strona jest w kolorze czerwonym z umieszczonym centralnie godłem narodowym, pod którym widnieje napis A. D. 2014. Na lewej, beżowej stronie płata przedstawiona jest sylwetka sportowca, który przebiega linię mety. Wokół niego zamieszczony jest wyszyty złotą nitką napis: Szkoła Podstawowa im. Polskich Sportowców w Tarchałach Wielkich.
    Kolejnym punktem programu było złożenie ślubowania przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej i przedszkolnej na otrzymany sztandar. Wzięli w nim udział: Angelika Matecka z klasy VI, Weronika Datta z klasy V, Przemysław Kołodziejczyk z klasy IV, Zuzanna Wieczorek z klasy III, Dominik Matylek z klasy II, Gracjan Koryciak z klasy I, Mikołaj Świtała z zerówki oraz Nadia Olszak z grupy pięciolatków. Po ślubowaniu głos zabrali goście. Część oficjalna uroczystości zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły oraz wyprowadzeniem sztandaru.
     

    Część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli i uczniów rozpoczął występ Marii Janczak, uczennicy klasy III, która zarecytowała wiersz pt.: ”Elementarz sportowy”. Następnie na Orliku 2012 odbyły się występy przy muzyce. Jako pierwsza zatańczyła Maria Perz z klasy V, która wykonała układ baletowy do oficjalnego hymnu Euro 2004 w Brazylii. W dalszej kolejności zaprezentowali się: uczniowie klasy I w układzie ze wstążkami do utworu Oceany „Endless Summer” (Official Video UEFA EURO 2012), uczniowie klasy II w układzie z chustą Klanza do utworu „We Are One (Ole Ola)” (The Official 2014 FIFA World Cup Song), uczniowie klasy III w układzie z piłkami do utworu MŚ 2010 w RPA, uczennice klasy VI w tańcu do utworu Major Lazer - "Watch out for this" dance super video by DHQ Fraules. Jako ostatnie wystąpiły dziewczynki: Marta Dolata, Zuzanna Wieczorek i Amelia Kurp, które zaśpiewały piosenkę „Uwierz w sukces”.
      Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły, Pani Burmistrz oraz Pani Bernadetta Czubak wręczyli statuetki Przyjaciela Szkoły. Otrzymali je: Pani Elżbieta Konieczna, Pani Urszula Nowak oraz Pan Dariusz Niemcewicz.
     

      Wybierając Polskich Sportowców na patrona naszej szkoły, chcieliśmy podkreślić istotną rolę uniwersalnych wartości, takich jak: szacunek dla innych, przestrzeganie zasad, poczucie solidarności, dyscyplina czy sprawiedliwość. Wzorując się na Polskich Sportowcach będziemy uczyć się zdrowej rywalizacji, pracy nad własnym charakterem, obowiązkowości, wytrwałości i odpowiedzialności.
      Wierzymy, że wybór Polskich Sportowców na patrona naszej szkoły okaże się trafny, a idea sportu rozwinie u naszych wychowanków pasję, determinację w dążeniu do wyznaczonych celów oraz poczucie wiary we własne siły. Jesteśmy przekonani, że Polscy Sportowcy pomogą w kształtowaniu charakterów naszych wychowanków, a ich sukcesy nieraz wyzwolą w nas poczucie radości i spełnienia.

 

Aktualności

DYSKOTEKA „KICZ PARTY”

    Dnia 19 października w naszej ...

II DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ...

           Dnia 8 ...

ŚWIĘTO DYNI

„ŚWIĘTO DYNI” W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W SZKOLE ...

SUKCESY UCZNIÓW

  GRUPA TAKT Z ODK NAJLEPSZA W POLSCE ...

Logowanie

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top